دستگاه یو وی باکس(uv box)

یو وی باکس

يو وی سی (UVC )
حقايق اثبات شده پرتو مادون بنفش
يكي از اشكال طبيعي انرژي الكترومغناطيس توليد شده توسط خورشيد نور مادون بنفش مي باشد.طول موج طيف نور يو- وي درست زير طيف نور مرئي قرار دارد و به چهار بخش طيفي مجزا تقسيم مي شود :
۱)يو- وي خلا (Vacuum UV ) با طول موج ۱۰۰ تا ۲۰۰ نانومتر*
۲)يو- وي- سي (UVC  ) با طول موج ۲۰۰ تا ۲۸۰ نانومتر
۳)يو – وي – بي ( UVB ) با طول موج ۲۸۰ تا ۳۱۵ نانومتر
۴)يو- وي – اي (UVA ) با طول موج ۳۱۵ تا ۴۰۰ نانومتر

دستگاه یو وی باکس

-nm* نانومتر معادل يك بيليونم متر مي باشد

اولترا وايولت سی (UVC)

لامپ ماوراي بنفش سي چيست ؟

تمام طيف هاي يو – وي توانايي كشتن و يا غير فعال كردن بسياري از انواع گونه هاي ميكروارگانيسم ها را دارند و از همتا سازي و بقاء نسل آنها جلوگيري ميكنند. انرژي UVC با طول موج ۷/۲۵۳ نانومتر بيشترين اثرات ميكرب كشي را فراهم مي كند. كاربرد انرژي يووي سي براي غير فعال كردن و حذف ميكروارگانيزم ها با نام UVGI  نيز شناخته مي شود. ( اشعه ميكرب كش)

uv box

با قرار گرفتن ارگانيزم هاي ميكربي مانند باكتري ها و ويروس ها  در مقابل پرتو يو وي سي ، ساختمان و پيوندهاي مولكولي DNA (دي-ان-اي) اين عوامل تغيير يافته و توانايي شان را از دست مي دهند و عقيم و غير فعال مي گردند.دي ان اي ( DNA ) يا اسيد ديوكسي ريبونوكليك مانند يك كاغذ كاربن (Blue print) در تكثير تصاعدي و مانند سازي ارگانيزم هاي زنده عمل مي كند و باعث افزايش جمعيت آنها مي گردد. با عقيم و سترون شدن ارگانيزم هاي ميكربي علاوه بر از دست دادن توان صدمه زدن از تشكيل كولوني و افزايش جمعيت شان جلوگيري به عمل آمده و قابل كنترل مي گردند.

یو وی باکس

بعد از تابش UVC ارگانيزم هاي مرده ، احيا ناپذير شده و جمعيت شان به سرعت كاهش مي يابد و از بين مي روند.لامپ هاي ميكرب زداي مادون بنفش (UVC Lamp) با قدرتي مهلك و متمركز تاثير بسيار بيشتري از انرژي مادون بنفش موجود در طبيعت براي نابودي عوامل بيماري زا را فراهم مي كند و روشي اقتباس شده از طبيعت مي باشد.

با یو وی باکس، می توانید اجسامی مانند تلفن همراه ، ریموت و سویچ که از آلوده ترین اجسامی هستند که در دسترس ما هستند و در حالی که پاک کردن تلفن های هوشمند با صابون و آب یا ایزوپروپیل الکل ممکن است بهترین ایده نباشد و بسته های خوراکی که قابلیت شستن ندارند مانند (بیسکویتها و آدامس و چیپس و پفک و تخم مرغ و ...) را در داخل آن قرار داده و در زمان 30 الی 40 ثانیه عمل میکرب کشی و ویروس کشی را انجام دهد  شما باید واقعاً گاه به گاه تلفن خود را تمیز کنید.

به این پست امتیاز دهید.
دستگاه یو وی باکس(uv box)
5 از 1 رای