خدمات برش ورق فلزی با لیزر، گیوتین و پانچ CNC

ورق‌های فلزی را می‌توان با وسایل مختلفی، از قیچی‌های حلبی‌بری دستی گرفته تا گیوتین‌های بزرگ برقی، برش داد. اما با پیشرفت تکنولوژی، برشکاری ورق‌های فلزی به رایانه‌ها سپرده شده، چرا که آن‌ها، این کار را دقیق‌تر انجام می‌دهند. عملیات برش ورق‌های فلزی در بسیاری از موارد با استفاده از تکنیک‌های برش لیزری CNC یا پرس پانچ CNC انجام می‌شود.

خدمات برش ورق با لیزر، گیوتین و پانچ CNC در شرکت نامدار صنعت فردا


شرکت نامدار صنعت فردا با در اختیار داشتن جدیدترین و قدرتمندترین ابزارهای برش ورق‌های فلزی، آماده انجام خدمات برش انواع ورق‌های فلزی با ضخامت‌های مختلف می‌باشد. برش ورق در شرکت نامدار صنعت فردا با دقت بسیار بالا و با بالاترین کیفیت انجام می‌شود. بسته به جنس و ضخامت ورق و نوع برش مورد نظر، بهترین روش برای انجام برش اتخاذ می‌شود، سپس با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین روش‌های مهندسی، نحوه برش ورق به بهینه‌ترین شکل ممکن طراحی شده و سپس زیر نظر متخصصین کنترل کیفیت شرکت انجام می‌شود.

قابلیت‌های دستگاه‌های برش ورق در شرکت نامدار صنعت فردا به صورت اجمالی به شرح زیر است:

 • برش انواع ورق گالوانیزه، آهن، استیل، آلومینیوم، مسی، فولادی و برنج
 • قابلیت برش تمامی فلزات با ضخامت بیش از ۳ میلیمتر و ورق استیل تا ضخامت ۲ میلیمتر
 • دقت برش تا 0.1 میلیمتر
 • قابلیت برش ورق تا طول ۳ متر و عرض ۱٫۲۵ متر

برش ورق با لیزر


در روش برش لیزری ورق از پرتو لیزر بسیار قدرتمندی استفاده می شود. نور لیزر توسط فیبر نوری به قسمت هد دستگاه منتقل و به جایی از سطح ورق که باید برش ایجاد شود، می‌تابانند. موقعیت پرتو لیزر نسبت به ورق توسط دستگاه به صورت اتوماتیک کنترل می شود و اشعه لیزر مسیر برش مورد نظر را با دقت بالا دنبال می‌کند. سطح ورق در هنگام برخورد پرتو لیزر، ذوب می‌شود. همزمان با برش ورق به وسیله لیزر، ذرات باقی مانده از فلز ذوب شده در محل برش و بخارات ایجاد شده در فرایند برش، توسط یک جریان قوی گازی جداسازی و محل برش پاکسازی می‌شود. در این روش، نیازی به حرکت دادن ورق برای تعیین موقعیت آن نیست و این امر مانع از ایجاد خراش در سطح زیرین ورق می‌شود، همچنین به دلیل عدم نیاز به جابجایی ورق، مستقل از وزن ورق، برش با کیفیت بالایی حاصل میشود.

عملیات بارگیری انتقال و بارگذاری ورق‌های خام در دستگاه به صورت خودکار انجام می‌شود. به همین دلیل، نیازی به نیروی انسانی یا به کار بردن بازوی مکانیکی برای انجام عملیات برش نیست و بدین صورت ظرفیت تولید افزایش، و زمان انجام کار به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد.

به دلیل ظرفیت عملیاتی بالای دستگاه برش لیزری، شرکت نامدار صنعت فردا قادر است سفارشات خود را با انعطاف‌پذیری بیشتری زمان‌بندی کند. مزایای برش لیزری ورق در شرکت نامدار صنعت فردا شامل موارد زیر می‌باشد:

 • برش ورق با دستگاه لیزر قایبر با دقت بالا انجام می‌شود.
 • فنآوری برش ورق با لیزر، کیفیت سطح لبه برش داده شده را افزایش می‌دهد و نیازی به صیقل دادن لبه‌های برش داده شده نیست.
 • میزان آسیب به ورق در این روش به حداقل می‌رسد.
 • اتوماسیون فوق بهینه باعث تولید کم هزینه با سرعت بالا می‌شود.

برش با دستگاه پانچ CNC


برش با پانچ، فرآیند برشی است که در آن قطعه‌ای از ورق فلزی از قطعه‌ای بزرگتر با اعمال نیروی برشی کافی جدا می‌شود. روش برش با پانچ برای برش تقریبا هر شکل دو بعدی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پانچ CNC یک دستگاه برش و پانچ ورق فلزی است که قابل برنامه‌ریزی بوده و با برش، هر شکل دلخواهی را بر روی ورق ایجاد می‌کند. شکل مورد نظر ابتدا توسط برنامه‌های CAD/CAM طراحی شده و سپس این طرح بر روی دستگاه برنامه‌ریزی می‌شود. دستگاه پانچ CNC برنامه‌ای که توسط اپراتور به آن داده می‌شود را لود می‌کند، سپس ورقی که مناسب با برنامه باشد روی دستگاه نصب می‌شود. بر روی دستگاه پانچ 30 ابزار نصب می‌باشد که با چرخش تورت دستگاه ابزارها به صورت اتوماتیک عوض می‌شوند. بعد از برش ورق قطعه از ورق جدا شده و کار پرداخت روی آن انجام شده و سپس تحویل قسمت خمکاری می‌شود.

مزایای برش با دستگاه پانچ CNC

 • توسط این دستگاه می‌توان هر طرح دلخواهی را بر روی ورق برش داد.
 • قسمت‌های برش داده شده توسط پانچ مسطح‌تر بوده، لبه صاف‌تری داشته و نیاز کمتری به پرداخت‌کاری ثانویه دارد.
 • به دلیل کنترل کامپیوتری دستگاه، احتمال خطای برش بسیار پایین است.

برش ورق با گیوتین


برش با گیوتین روشی سریع و بهینه برای برش ورق‌های فلزی است. مزیت این نوع دستگاه برش این است که برش ورق توسط آن تمیز، مستقیم و چهارگوش در می‌آید. در هنگام برش با دستگاه گیوتین، تیغه‌های دستگاه با زاویه مناسب، فشار بالایی را بر روی ورقه اعمال می‌کنند. زاویه برش (تیغه) با توجه به نوع و ضخامت ورق تنظیم می‌شود. معمولا تیغه بالایی در حدود ۵ تا ۱۰ درصد از ضخامت ورق فلزی، نسبت به تیغه پایینی انحراف دارد. این کار به دستگاه این امکان را می‌دهد که علاوه بر حداکثر استفاده از نیرو و کارایی بالا، برش‌های دقیق‌تری انجام دهد.

وضعیت دقیق ورق یک دستگاه سنجش به دقت تنظیم می شود، سپس ورق فلزی در طول فرآیند برش توسط فشار هیدرولیک یا بازوی مکانیکی محکم سرجای خود نگه داشته می‌شود. این مساله تضمین کننده این است که ورق در حین فرآیند برش نمی تواند از جای خود حرکت کند و احتمال بروز خطا در روند برش را از بین می‌برد. سپس دستگاه با استفاده از عمل قیچی کردن، برش را انجام می‌دهد. نیروی برشی توسط دو تیغه یکی در زیر و یکی در بالای ورق اعمال می‌شود. برای انجام عمل برش، تیغه بالایی با نیروی زیادی به سمت پایین برش را انجام می‌دهد، در حالی که تیغه پایینی ثابت است و به بستر گیوتین محکم شده است. بین لبه‌های ابزارهای بالایی و پایینی یک فاصله کوچک وجود دارد که شکست ماده را تسهیل می‌کند. میزان این فاصله عموما ۲ تا ۱۰ درصد ضخامت ماده بوده و به عوامل مختلفی از قبیل فرآیند برش، ماده و ضخامت ورق بستگی دارد.

دستگاه برش ورق، گیوتین‌های فلزی مجهز به واحد کنترل رایانه‌ای PLC هستند. PLC ابزار بسیار قدرتمندی برای کنترل عملکرد دستگاه به منظور برش انواع مختلفی از ور‌ق‌ها است که امکان تطبیق سریع زاویه تیغه، تنظیم فاصله تیغه‌ها، تنظیم جریان و انجام برش‌های بسیار دقیق‌تر را فراهم می‌کند.

مزایای برش ورق با گیوتین

 • روشی مناسب برای انجام برش طولی
 • روش مناسب برای برش به اندازه‌های کوچکتر به منظور آماده شدن برای فرآیندهای دیگر
 • ایجاد برش‌های دقیق با حداقل ایجاد دندانه در لبه برش و کیفیت بالای سطح لبه
 • شیوه مقرون به صرفه و کم هزینه برای برش ورق

یکی از قابلیت‌های برش ورق با گیوتین در شرکت، قابلیت برگشت قرار می‌باشد. زمانی که طول بلند دستگاه باید برش شود، ورق به قرار چسبیده است. با حرکت تیغه، قرار هم همزمان حرکت می‌کند. به همین دلیل به مرور زمان، قرار و ورق هر دو آسیب می‌بینند. ما می توانیم با انجام تنظیماتی، برگشت قرار را فعال کرده و احتمال این آسیب را از بین ببریم.

در ادامه تصویر یک نمونه از دستگاه برش ورق با گیوتین شرکت نامدار صنعت فردا آورده شده است.

طراحی برش با نرم افزار SolidWorks


قطعا در واکنش به جو اقتصادی متلاطم، تولیدکنندگان در پی خدماتی هستند که به کمک آن‌ها بتوان عملکرد طراحی را ارزیابی، و دستیابی به بهترین نتایج را تضمین کرد. مهندسین شرکت نامدار صنعت فردا به منظور بالا بردن قابلیت اعتماد، کیفیت خدمات، پشتیبانی از استانداردها و تضمین بهترین نتایج، با بهره‌گیری از نرم‌افزار‌های پیشرفته مدل‌سازی، فرآیندها و نتایج برش را شبیه‌سازی می‌کنند. گروه‌های طراحی دو گروه می‌باشند. گروه اول، شامل مهندسین طراحی صنعتی، بر اساس شکل ظاهری محصول آن را در چندین فرم طراحی می‌کنند، سپس این فرم‌ها بررسی شده و فرمی که از لحاظ کارایی، ابعاد، اندازه و دسترسی به بخش‌های مختلف آن تایید شود، به تیم بعدی که کار طراحی اجرایی هر قطعه یا محصول را انجام می‌دهد، تحویل داده می‌شود .

با استفاده از طراحی سه بعدی توسط نرم افزار SolidWorks، با پوشش دادن طراحی محصول در تمامی مراحل تولید، علاوه بر بالا بردن کارایی تولیدات نهایی و ایجاد نوآوری در طرح‌ها، منابع مهندسی به صورت شهودی بررسی شده و محصولات با کیفیت بالاتر، سریع‌تر و مقرون به صرفه‌تر تولید می‌شوند.

کنترل کیفیت


شرکت نامدار صنعت فردا در زمینه انجام خدمات برش ورق، بالاترین استانداردهای کیفیت را عرضه می‌کند. این شرکت در رابطه با پروژه‌هایی که تقبل کرده و به انجام می‌رساند، روش‌های کنترل کیفیت سخت‌گیرانه‌ای را دنبال می‌کند.

به این پست امتیاز دهید.
خدمات برش ورق فلزی با لیزر، گیوتین و پانچ CNC
5 از 1 رای