ساخت بدنه و کاور دستگاه، قطعات، تجهیزات و جعبه های فلزی

یکی از خدمات گسترده شرکت نامدار صنعت فردا، تولید انواع تجهیزات از جمله ساخت انواع بدنه و کاور دستگاه، قطعات و محصولات سفارشی با ورق‌کاری فلزی می‌باشد. شرکت نامدار صنعت فردا قادر به تولید انواع گسترده‌ای از قطعات فلزی بر طبق طرح‌های درخواستی مشتریان است. قطعات ساخته‌شده از ورق‌های فلزی می‌توانند، به‌سادگی کاور دستگاه و پایه سه‌گوش و یا به پیچیدگی جعبه‌های فلزی و الکترونیکی، قطعات خودرو و بدنه‌های سفارشی دستگاه‌ها باشند.

ساخت بدنه و کاور دستگاه، قطعات، تجهیزات و جعبه های فلزی در شرکت نامدار صنعت فردا


ساخت تجهیزات و بدنه دستگاه در شرکت نامدار صنعت فردا به وسیله پیشرفته‌ترین ابزارهای برش، خم، پانچ، فرم‌دهی، جوشکاری و رنگ‌آمیزی و توسط متخصصین باتجربه در این زمینه انجام می‌شود. طراحی سه‌بعدی تجهیزات و بدنه‌ها توسط نرم‌افزارهای پیشرفته Solid Works انجام‌شده و سپس قطعه موردنظر با رعایت تمامی جزئیات به‌دقت ساخته می‌شود. همچنین ساخت بدنه دستگاه و قطعات در کمترین زمان ممکن انجام‌شده و به محل موردنظر منتقل می‌شود. محفظه‌هایی که در این شرکت تولید می‌شود به‌طور کامل پرداخت‌کاری شده و شامل سخت‌افزار، لوازم جانبی و همچنین پوشش پودری الکتروستاتیک و چاپ طرح‌های دلخواه بر روی آن می‌باشند. این شرکت هیچ محدودیتی در زمینه میزان سفارش ندارد و امکان تولید هر طرح برگرفته از الگو یا طرح منحصربه‌فرد و همچنین تولید در حجم بالا وجود دارد.

طراحی


در شرکت نامدار صنعت فردا قبل از تولید هر محصول، کار طراحی آن توسط دو گروه طراحی شرکت انجام می‌شود. گروه اول فارغ‌التحصیلان رشته طراحی صنعتی هستند و بر اساس شکل ظاهری محصول، آن را در چندین فرم طراحی می‌کنند. سپس این فرم‌ها بررسی‌شده و فرمی که ازلحاظ کارایی، ابعاد، اندازه و دسترسی به بخش‌های مختلف آن تأیید شود، به تیم بعدی که وظیفه طراحی اجرایی محصولات را بر عهده دارند، تحویل داده می‌شود. این گروه با نرم‌افزار solidWorks در محیط sheet metal کار طراحی را جزءبه‌جزء انجام می‌دهند. این طراحی شامل فرم‌دهی قطعات و چگونگی اتصال آن‌ها بوده و باید به صورتی باشد که اتصالات قطعات از بیرون دیده نشده و امکان دسترسی به آن‌ها وجود نداشته باشد.
همچنین طراحی محفظه، کاور و بدنه دستگاه می‌تواند توسط مشتریان و با استفاده از نرم‌افزار solidWorks صورت گیرد. در این صورت پس از دریافت فایل، سازگاری طرح با فرآیندهای ساخت در این شرکت بررسی‌شده و در صورت وجود هرگونه مشکل، در برطرف سازی آن و تضمین یک فرآیند بی‌نقص به شما کمک می‌شود.

درصورتی‌که طرح قطعه موردنظر خود را در اختیار ندارید تیم طراحی شرکت نامدار صنعت فردا به شما کمک می‌کنند تا ایده طراحی خود را بر اساس ترسیمات، طرح‌ها یا حتی اجزای درونی که می‌خواهید در محفظه داشته باشید، بیان کنید. درصورتی‌که ایده‌ای در ارتباط با طراحی محفظه دارید، طراحان این شرکت به شما کمک می‌کنند تا آن را به واقعیت تبدیل کنید.

طراحی با نرم‌افزار solidWorks

هر طرح شامل چند اسمبل و هر اسمبل شامل قطعات زیادی می‌باشد. برای هر قطعه باید نقشه‌ای طراحی شود که برای کوچک‌ترین قطعه ۲۰*۲۰ میل تا بزرگ‌ترین قطعه ۱۰۰۰*۲۵۰۰ میل مناسب باشد. این نقشه به‌صورت گسترده به دستگاه cnc لیزر و پانچ با مقیاس ۱*۱ تحویل داده می‌شود.

پس از مرحله برشکاری، قطعه با همان شکل و ابعاد به قسمت خم‌کاری و اپراتور خم نرم‌افزار تحویل داده می‌شود. اپراتور خم بر اساس نقشه خمی که به آن داده‌شده برنامه‌نویسی خم را انجام داده و کار خم‌کاری انجام می‌شود. در این نرم‌افزار می‌توان قطعات سقف و بدنه، امکان حرکت قطعات و امکان برخورد و اتصال با قطعات دیگر را مشاهده کرده و در صورت داشتن ایراد، آن‌ها را اصلاح کرد. بعد از طراحی، نقشه به بخش تولید تحویل داده می‌شود. درنهایت قطعات به همین صورت ساخته‌شده و به هم پیچ می‌شوند و به این شکل محصول نهایی تولید می‌شود.

فرآیند و مراحل تولید


به‌طور عامیانه به ساخت تجهیزات، جعبه و بدنه دستگاه از ورق فلزی، ورق‌کاری گفته می‌شود. خدمات ورق‌کاری شامل استفاده از ورق‌های فلزی برای ساخت دستگاه‌ها و سازه‌های فلزی مانند جعبه‌ها و قطعات فلزی و الکترونیکی، کی و رک مخابراتی است. ورق‌کاری می‌تواند یک فرایند پیچیده و نیازمند به‌کارگیری افراد متخصص و حرفه‌ای باشد.
برش: برای ساخت قطعات و بدنه‌های فلزی از روش‌های مختلف برش ورق استفاده می‌شود. این روش‌ها شامل برش ورق فلزی با گیوتین، پانچ، لیزر، پلاسما و واتر جت می‌شوند. روش برش با توجه به نوع ورق و نوع برش موردنظر انتخاب می‌شود.
خم و پانچ: یکی دیگر از مراحل ساخت قطعه، ایجاد خم و فرم‌دهی ورق فلزی توسط دستگاه‌های خم هیدرولیکی و پرس برک است. با استفاده از شکست‌های هیدرولیک، ورق‌کاری ساده می‌شود، زیرا این شکست‌ها باعث می‌شوند که بتوان در زوایای از پیش تعیین‌شده، خمش ایجاد کرد. دستگاه‌های غلتک نیز در این فرآیند برای تبدیل ورقه به قطعات مدور استفاده می‌شوند.


جوشکاری: از مسائل مهم دیگر در ورق‌کاری، جوشکاری می‌باشد. پس‌ازاینکه قطعات ورق فلزی ساخته شدند، روی هم سوار شده و در محل موردنظر جوشکاری می‌شوند. برای ورق‌کاری از روش‌های جوشکاری متعددی می‌توان استفاده کرد تا از تاب برداشتن یا مشکلات دیگر جلوگیری شود. جوشکاری به دو روش جوش آرگون و co2 انجام می‌شود. انتخاب روش جوشکاری نیز بستگی به کاربرد موردنظر دارد. عموماً برای فرآیندهای ساده‌تر از جوش co2 و برای جوشکاری‌های ظریف از جوش آرگون استفاده می‌شود.

سند بلاست: در پایان، قطعه معمولاً سند بلاست می‌شود، این روش سریع‌ترین و بهینه‌ترین روش برای پاک‌سازی فلز و ایجاد سطحی صاف و هموار به‌منظور رنگ‌آمیزی است.


رنگ‌آمیزی و پرداخت‌کاری نهایی: پس از انجام عملیات زیرکاری رنگ، قطعه موردنظر توسط رنگ پودری الکتروستاتیک رنگ زده می‌شود. پس‌ازآن، پرداخت‌کاری نهایی بر طبق مشخصاتی که مشتری عرضه کرده است، صورت می‌گیرد.

شرکت نامدار صنعت فردا در تمامی زمینه‌های ورق‌های کاری از قبیل پانچ، خم‌کاری، شکل‌دهی، جوشکاری و پرداخت‌کاری تخصص دارد. بسیاری از عملیات انجام‌شده در این شرکت، مانند سیستم‌های کنترل CNC در دستگاه پانچ و لیزر و خم‌کاری و شکل‌دهی در دستگاه پانچ به‌صورت خودکار هستند. شرکت نامدار صنعت فردا در زمینه کار بر روی تنوع گسترده‌ای از مواد مثل آلومینیوم، مس، فولاد ضدزنگ و تیتانیوم، گالوانیزه و … تخصص دارد. تصاویری از برخی از دستگاه‌ها و امکانات این شرکت را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید:

به این پست امتیاز دهید.
ساخت بدنه و کاور دستگاه، قطعات، تجهیزات و جعبه های فلزی
2.67 از 6 رای